wymiana klocków
Witamy Szanownych Klientów naszego serwisu opon i klimatyzacji Arkadi data .

 

Wymiana klocków i tarcz hamulcowych w serwisie opon ARKADI.

Decydując się na wymianę opon, koniecznie musisz sprawdzić również stan klocków hamulcowych oraz tarcze. Nawet najlepsze jakości opony nie zapewnią bezpiecznego hamowania i skutecznego zatrzymania pojazdu, gdy tarcze i klocki hamulcowe są w złej kondycji. Jest oczywiste, że to przyczepność opon do jezdni ma kluczowe znaczenie dla skuteczności hamowania. Jednak  podstawowy jest nienaganny stan wszystkich elementów układu hamulcowego.

Bezpieczeństwo jazdy zależy w dużej mierze od stanu hamulców. Trwałość poszczególnych elementów układu zależy w dużym stopniu od stylu i techniki jazdy, zaś najszybciej zużywającą się częścią pozostają właśnie klocki hamulcowe. Podczas każdego hamowania poddawane są dużym obciążeniom mechanicznym i działaniu temperatury.     

Wyeksploatowane części to zdecydowanie dłuższa droga hamowania i przyspieszone zużycie tarcz. Z tego powodu podczas każdej wymiany ogumienia obowiązkowa jest ocena ich stanu, kontrola czystości i szczelności układu hamulcowego. Jeśli konieczna będzie wymiana elementów układu, należy bezwzględnie przeprowadzić niezbędne prace naprawcze.

 

Oferujemy Państwu wymianę klocków hamulcowych w samochodach osobowych i dostawczych.

W naszej ofercie znajdują się klocki hamulcowe i tarcze różnych mniej lub bardziej renomowanych firm, w różnych zakresach cenowych, t.j: ATE, TEXTAR, Breck, Bosch, Ferodo, TRW – LUCAS, Brembo, Delphi i inne.